post

Розвідка Британії: удари України можуть призводити до тиску на ППО Росії – через це вона збиває власні літаки

Російський літак Су-27, ілюстративне фото

Українські удари призводять до підвищення тиску на російську ППО, внаслідок чого вони збивають власні літаки, припускають у Міністерстві оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки.

«Україна завдала ударів по цілях у Севастополі та Чорноморського флоту 24 березня. Це майже напевно призвело до того, що місцева російська ППО перебуває в підвищеній готовності. Раніше вже надходили непідтверджені повідомлення про подібні випадки дружнього вогню, зазвичай після періодів дій України проти російських сил на незаконно окупованій території», – зазначається в повідомленні.

Розвідка Британії нагадала, що після цього, 28 березня 2024 року, кримський телеграм-канал повідомив, що літак Су-27, який літав над Кримом, був збитий російською ППО. Призначений Росією очільник Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що сталася технічна несправність і пілот вижив.

«Існує реальна ймовірність того, що замість технічних несправностей, збільшений тиск і напруга серед російських операторів ППО, спричинені страхом перед подальшими діями України, призводить до того, що вони ненавмисно атакують своїх власних пілотів і літаки, – вважають британські військові.

Вони зауважують, що ця подія та інші, якщо вони підтвердяться, ймовірно, підкреслять відсутність ситуаційної обізнаності та координації між підрозділами російських збройних сил, одночасно демонструючи другорядний вплив дій України.

24 березня Збройні сили України повідомили, що Сили оборони уразили великі десантні кораблі «Ямал» і «Азов», центр зв’язку та кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ.

Російська сторона про це влучання не повідомляла. Але підконтрольний Росії голова Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що ця атака на Севастополь була «наймасовішою за останній час», і повідомив про загиблого.

Із серпня 2022 року у Криму майже щодня чути звуки вибухів. В інтерв’ю Радіо Свобода в серпні 2023 року очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов заявив про здатність українських сил досягти будь-якої точки окупованого Криму для ураження противника. За його словами, для деокупації Криму є багато різних варіантів, але «без військових, бойових дій це неможливо».

Форум
TOP

Семья экс-заместителя секретаря СНБО возводит новую виллу в курортном регионе Испании

Журналисты нашли земельный участок, приобретенный фирмой сына Гладковского в поселении La Zagaleta Испан ...

  • 19.07.2024

Миллионная зарплата и недвижимость в столице: какое состояние декларирует член ВСП Ольга Попикова

Квартиры в Киеве, полученные в подарок или по нереалистичным ценам, роскошная семейная «дача» за городом ...

  • 19.07.2024

Ирпенский суд и Киевская областная прокуратура – продают дела дорого и под ключ

Ирпенский суд давно славится своей приверженностью к клиентам, сервис на самом высоком уровне, комплекс ...

  • 19.07.2024

Теневая Империя Богдана Пукиша и Петра Белза

Как партнёры предателя Украины продолжают зарабатывать для него деньги на обороне страны Богдан Пукиш и ...

  • 19.07.2024

На Прикарпатье госслужащий напал на журналистов в ресторане

Журналисты  прибыли в Прикарпатье, чтобы расспросить начальника ГМС Сергея Саива о его задеклариров ...

  • 19.07.2024