Поліклініка у Черкасах купує китайське медобладнання з польськими етикетками на 29 мільйонів гривень

Читать на русском

Поліклініка у Черкасах купує китайське медобладнання з польськими етикетками на 29 мільйонів гривень

Поліклініка у Черкасах купує китайське медобладнання з польськими етикетками на 29 мільйонів гривень

Поліклініка у Черкасах за 29 млн грн купує китайське реабілітаційне медичне обладнання, на яке наліпили польські етикетки.

Про це пише Артур Чемирис у виданні «18000».

Торік Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка провела чотири тендери на закупівлю реабілітаційного медичного обладнання загальною вартістю 29 млн₴ Усюди перемогло київське ТОВ «Промед Технолоджис» із продукцією польського бренду Vizion.

Для участі в тендерах поліклініка вимагала специфічний документ – гарантійний лист від виробника про дозвіл брати участь у цій закупівлі на ім’я замовника. За словами голови ГО «Платформа Громадський контроль» Дениса Селіна, через цю довідку відсікаються всі непотрібні; потрібним людям цю довідку дають, а іншим виробник її не надає.

Перша закупівля стосувалася двох спеціалізованих бігових доріжок. Компанія-переможець пропонувала товар нібито польського бренду Vizion MedWalkPRO ціною 4,6 млн грн за штуку. В еквіваленті – більше $100 тис лише за одну систему. «18000» не знайшло згадок про таке обладнання в Європі, лише на офіційному сайті компанії-виробника та в кількох інтернет-магазинах України. За допомогою Гугл-пошуку по зображеннях знайшлось ідентичне обладнання під назвою Spirit LW850. Таке обладнання кілька років тому можна було знайти на українських інтернет-майданчиках. Представник одного з них зазначив, що востаннє «Спіріт» завозили в Україну близько п’яти років тому. Його вартість на той час була від $4 тис до $10 тис, залежно від модифікації. При цьому в Росії Spirit LW850 продовжують продавати по 1,2 млн руб, або $12 тис за місцевим курсом.

 qrxiquirriqkxant

Найдорожчою виявилась система реабілітації руки з віртуальним дисплеєм Vizion R-HAND i8 PRO+ вартістю 5,9 млн₴ Через Гугл-пошук по картинках знайшовся ідентичний товар – таку ж рукавицю, але в десять разів дешевшу. В Харкові подібну від китайського бренду Syrebo купували за 400 тис₴ У минулому році таку рукавицю Vizion R-HAND i8 PRO+ KIDS уже придбали в іншому закладі – Черкаській міській дитячій лікарні за 5,9 млн₴

І на коробці для рукавичок, і на самих рукавичках були наліпки Vizion поверх іншої торгової марки. Жодного оригінального напису заводу-виробника немає. Схоже, що рукавиця Vizion – ніщо інше, як рукавиця Syrebo з польською етикеткою. Скільки коштує рукавиця Syrebo, видання запитало в одного з українських підприємців, що продає таке обладнання в Україні.

«Якщо це переклеєна наклейка, ураховуючи хоч якусь логіку, то, скоріше за все, це модель 08. Вона коштує порядку 30 тисяч євро з усіма заробітками», – констатує приватний підприємець Вадим Лісовський.

Отже, комплект – рукавиця і невеликий 7-дюймовий монітор Syrebo – продають за 400 тис₴ Найдорожча комплектація обійдеться у 1,2 млн₴ До її складу входять додаткові екран і стіл. Така ціна офіційних дистриб’юторів цього бренду. Щось подібне «18000» бачило у дитячій лікарні, де за це заплатили 5,9 млн₴ Утім, схоже, екран, стіл і стілець придбали у магазинах роздрібної торгівлі, а на коробку Syrebo наклеїли наліпку Vizion.

Також видання перевірило апарат для магнітотерапії та терапії ближнім інфрачервоним спектром Vizion Magneto Neo ціною у понад 450 тис₴ На різних світових маркетеплейсах є купа ідентичного товару по цінах, у декілька разів нижчих від того, який пропонують Черкасам від бренду Vizion. Схожий апарат без наліпки польської компанії коштує трохи менше 100 тис₴ Схожа ціна і на китайському «Ebay» – $2 659 (від «НГ»: без доставки).

Після скандалу депутати Черкаської міськради повернули до резервного фонду 28,5 млн грн, передбачені на придбання обладнання від бренду «Візіон». Аби більш ретельно розібратися у ситуації. Попри рішення депутатів зняти гроші із фінансування цього обладнання, воно вже де-факто в лікарні. А підприємці пішли до суду, щоб зобов’язати місцеву громаду все-таки розрахуватися з ними за товар, і вимагають заплатити їм 5 млн грн нібито упущеної вигоди.

Як свідчить лист на ім’я черкаської поліклініки, обладнання виготовлене польською фірмою «Vizion Medical Systems». Вона зареєстрована у польському Вроцлаві. Заснував її українець Олександр Архаров п’ять років тому. Зараз же бенефіціаром цього товариства у польських реєстрах значиться громадянин Вірменії Давіт Сімонян. В українських реєстрах вказано, що бенефіціаром залишається Архаров. Директоркою є українка Діана Осіпчук.

За офіційною адресою компанії у Польщі знаходиться зачинений офіс без будь-якої вивіски.

Польська компанія є засновницею українського ТОВ «Візіон Сістем Трейд», бенефіціаром якого є Олександр Архаров, а директором – Дмитро Островський. Слухавку вони не взяли.

Згідно з митними деклараціями у системі «Import Genius», українська «дочка» польської компанії «Візіон Сістем Трейд» отримувала продукцію від польської компанії напряму із Китаю.

Рукавичку за 5,9 мільйонів до черкаської дитячої лікарні постачало київське ТОВ «Мед сервіс+». Саме воно у 2022 році продало один із апаратів Робоспайн, про які «18000» вже розповідало раніше та які мають російський слід. Бенефіціаром фірми є Ганна Архарова. Імовірно, це дружина вищезгаданого Олександра Архарова. Крім спільних світлин, вони мають іменний благодійний фонд. Керівницею цього фонду раніше була Діана Осіпчук. Схоже, це і є вищезгадана директорка польської компанії «Vizion Medical Systems».

Всі торги поліклініки виграла «Промед Технолоджис». Його засновником до 2018 року був той же Олександр Архаров, а зараз ним є Леонід Зеленков. Керує фірмою Роман Панченко.
TOP

Кристина Ильницкая опровергла данные из расследования СМИ об имуществе и связях заместителя генпрокурора

В материале СМИ о семье заместителя генпрокурора Вербицкого, изложен ряд недостоверных предположений, ...

  • 19.06.2024

Украинский банкир Владимир Клименко угрожает журналистам бывшим офицером ЦРУ, которого уволили за кражу

Бизнесмен Владимир Клименко, основавший ПАО «Укринком» (ранее - Украинский инновационный банк — "Укринко ...

  • 19.06.2024

Суд взял под стражу двух руководителей департаментов IBOX банка

Двух руководителей “Айбокс Банка”, подозреваемых в отмывании 5 миллиардов гривен для казино, взяли под с ...

  • 19.06.2024

Розтрата коштів комунальними підприємствами Броварів: чому правоохоронці не помічають зловживань

Нещодавно правоохоронці оголосили підозру директору одного з основних комунальних підприємств Броварсько ...

  • 19.06.2024

Мистецтво обману замовників під час війни: Давід Кізіменко, Наталія Медуха, родина Цибульских та інші

Україна зараз переживає виклики, які ставлять під удар не лише її територіальну цілісність, а й прагненн ...

  • 19.06.2024