post

Мистецтво обману замовників під час війни: Давід Кізіменко, Наталія Медуха, родина Цибульских та інші

Україна зараз переживає виклики, які ставлять під удар не лише її територіальну цілісність, а й прагнення до розвитку, можливість стати частиною цивілізованої світової спільноти. У контексті і без того складного часу особливо важливо звернути увагу на питання чесності та прозорості ведення бізнесу.

Чесне ведення бізнесу необхідне як для розвитку економіки країни й залучення інвестицій, так і для зміцнення довіри на внутрішньому й міжнародному рівні. У світлі прагнення України до членства в Європейському Союзі та інтеграції у світову спільноту питання чесних та прозорих відносин з клієнтами, постачальниками, підрядниками та державою набувають особливої актуальності.

Якісне виконання замовлень, дотримання умов договорів, захист прав споживачів є основними принципами, які мають лежати в основі будь-якого успішного бізнесу. Неприйнятність шахрайських схем, у тому числі щодо юридичних та фізичних осіб, має бути абсолютно зрозумілою для кожного підприємця, який прагне довгострокового успіху.

Усвідомлення відповідальності перед суспільством та споживачами, повага до законодавства та високі стандарти етики — ось фундамент, на якому може бути побудовано процвітання чесного бізнесу в Україні. Але нині не так райдужно йдуть справи, як би хотілося всьому українському суспільству .

У цій статті ми розглянемо приклади ведення нечесного бізнесу в Україні. Розкажемо про кілька компаній, які останнім часом часто вдаються до шахрайських схем, а також недбало і несвоєчасно виконують свою роботу, беруть участь у фінансових махінаціях. Такі дії, безумовно, підривають довіру до підприємців і послаблюють економічну та соціальну стабільність країни, що третій рік веде війну, протистоїть агресивним діям Російської Федерації.

Приклад перший: сім’я Цибульських, яка здійснює ремонтні роботи з відновлення зруйнованих будинків у відомому усьому світу місті Буча. Підряди на роботи оформлялися на зареєстрований ФОП Сергій Цибульський та компанію його брата «Грілана». Сергій Цибульський, його син Дмитро та рідний брат уклали без проведення прозорих конкурсів контракти на ремонти у Бучі на суму понад 200 мільйонів гривень. Роботи велися на сумнозвісній вулиці Вокзальна.


Сім’я до початку відновлювальних робіт не мала досвіду в подібних великих проектах. Вони займалася дрібним бізнесом у невеликому містечку Дубровиця на Рівненщині. На резонні питання журналістів-розслідувачів щодо деталей контрактів Сергій Цибульський не зміг надати чіткої інформації, зазначивши, що багато угод укладалися усно, тому відсутні відповідні дані в системі Prozorro. Відповідно якість робіт компанії, що не мала досвіду, була вкрай низькою.

Це призводило до несвоєчасного виконання робіт із неякісними результатами, у деяких випадках – до повного ігнорування договірних зобов’язань.

Приклад другий: компанії «Стоун Дизайн», «Стоун Дизайн Плюс», «Елітабудсервіс». Усі вони належать підприємиці Наталії Федосіївні Медусі. Колись раніше вона мала хорошу репутацію у сфері будівельних послуг. Однак останніми роками навколо неї почали згущуватися хмари скандалів і звинувачень.

Неякісне виконання робіт та несвоєчасність

Численні клієнти скаржаться на те, що роботи завершуються із затримками, а їхня якість залишає бажати кращого. Проблеми з монтажем і навіть елементарним оздобленням стали повсякденням для багатьох домовласників, які звернулися до компанії.

Фінансові махінації та шантаж

Деякі замовники стверджують, що після отримання авансу за роботи "Стоун Дизайн" або не починає виконання робіт, або зупиняє процес, вимагаючи додаткові кошти під загрозою недоведення справи до кінця.


Несумлінність та недбалість

За словами деяких клієнтів, «Стоун Дизайн» часто бере на себе більше замовлень, ніж може реально виконати, внаслідок чого якість усіх робіт страждає. Це характеризується як халатністю у виконанні зобов’язань, так і рішенням не обслуговувати вже взяті замовлення після отримання авансів.

Кримінальне переслідування

Найсерйознішим звинуваченням стало відкриття кримінального провадження щодо Наталії Медухи за статтею про шахрайство. За даними слідства, звинувачення стосуються систематичного обману клієнтів та використання довіри для незаконного збагачення.

У підсумку

«Стоун Дизайн» та його власниця Наталія Медуха опинилися в центрі скандалу через звинувачення у неякісному виконанні робіт, фінансових махінаціях і навіть кримінальних злочинах. Для всіх потенційних клієнтів рекомендується ретельно вивчати репутацію компанії та проконсультуватися з юристами перед укладанням договорів.

Приклад третій: будівельна компанія «Відбудова», яка також здійснювала роботи у місті Буча Київської області, отримавши підряди на 40 млн гривень. Жителі міста, чиї будинки постраждали під час окупації, скаржилися на дуже низьку якість виконаних робіт. Вони стверджували, що працівники не були професійними будівельниками, а скоріше тими, кого вдалося швидко знайти та вмовити розпочати роботу. Крім того, частина робіт, які фірма мала виконати, залишаються незавершеними досі.


Приклад четвертий: компанія «Ласт Буд Кепітал» та її власник Фрунз Мкртчян. Ця компанія змогла отримати підряди на будівельні роботи в Київській області на суму близько 40 мільйонів гривень. Разом з кількома іншими пов’язаними між собою фірмами ця компанія фігурує у кримінальних провадженнях за фактами фіктивних робіт, ухилення від сплати податків та підробки документів. Власник компанії Фрунз Мкртчян відмовився давати коментарі журналістам щодо відновлення зруйнованих об’єктів.

Приклад п’ятий: компанія ТОВ «Укрбуд-проект-реконструкція» належить Давиду Олеговичу Кізіменку. Його батько відомий тим, що був заступником мера міста Севастополя. Після анексії Криму зрадив Україну і залишився у місті – співпрацювати з окупаційною російською владою.

Компанія ТОВ «Укрбуд-проект-реконструкція» отримала 240 млн на підрядні роботи з відновлення Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації. Правоохоронці Сумщини розслідують діяльність фірми у своєму регіоні, де підприємці також отримували замовлення на підрядні роботи. У судових матеріалах стверджується, що місцевий чиновник, пов’язаний із власниками компанії, раніше працював на цю родину, а фірма не мала необхідних ресурсів для виконання робіт з відновлення.

Схеми шахрайства, такі як отримання незаконного збагачення за рахунок обману клієнтів та державних структур в умовах військових обставин, є катастрофічно шкідливими не лише для потерпілих сторін, а й для суспільства загалом. Ці практики підривають правопорядок та стійкість економіки країни, яка намагається вижити в умовах військової загрози.

Ці п’ять прикладів є лише невеликою частиною проблеми нечесного бізнесу в Україні. Можливо, для підприємців слід прагнути встановлення більш високих стандартів етики та чесності, що сприятиме довгостроковому розвитку та процвітанню як бізнесу, так і економіки України, та й суспільства загалом.

Насамкінець: аналізуючи випадки нечесного бізнесу в умовах військової нестабільності в Україні, ми бачимо, що репутація залишається наріжним каменем успішного підприємництва. Приклади, описані вище, підкреслюють, як деякі компанії та окремі підприємці замість чесного виконання зобов’язань обирають шлях шахрайства та обману.

Безумовно, сучасні умови, включно з воєнними діями, створюють додаткові виклики для бізнесу. Однак використання війни як виправдання для невиконання договірних зобов’язань є неприйнятним та підриває довіру до ділової спільноти.

Справжні лідери бізнесу повинні прагнути до створення прозорих та надійних відносин із клієнтами, постачальниками та партнерами. Це не лише зміцнює їхню репутацію, а й сприяє стійкому економічному розвитку країни.

Зрештою, рішення щодо ведення чесного бізнесу лежить у руках кожного підприємця. Відповідальність за дотримання законності та етичних норм несе кожен бізнес-лідер, і лише такий підхід забезпечить довгострокове процвітання та сталий розвиток українського бізнесу в умовах викликів сучасності.
TOP

Криптомафия Match systems-Garantex под крылом российских спецслужб: деньги исчезают, а найти крайних невозможно

Компромат ру продолжает публиковать расследование о деятельности, созданной отставными сотрудниками ФСБ ...

  • 18.07.2024

Афера Match systems (они же Plain chain)

В данном материале Rucriminal.info раскроет, кто стоит за Match systems (они же ...

  • 18.07.2024

Криптобиржа Plain Chain стала рассадником мошенников: кто стоит за сомнительными схемами

Ситуация усугубляется тем, что подавляющее большинство правоохранителей, расследующие преступления в кри ...

  • 18.07.2024

Как орденоносец путина Шенцев и Владимир Носов отмывают деньги россиян и обманывают украинцев через криптобиржу WhiteBIT

Фамилия Шенцев уже давно стала синонимом рекета, воровства и обмана. Дмитрий Шенцев — скандальный депута ...

  • 18.07.2024

Дочери взяточника Злочевского приватизировали государственный НИИ по производству генераторов в Киеве

Основным видом деятельности предприятия является производство электродвигателей, генераторов и трансформ ...

  • 18.07.2024