Російський військовий злочин: катастрофа на греблі Каховської ГЕС і її наслідки

Катастрофа, що сталася 6 червня 2023 року, коли російські війська здійснили вибух греблі Каховської ГЕС, залишить свої наслідки на десятиліття вперед. Цей акт насильства, безжально скоординований і проведений російськими окупаційними силами, не лише призвів до загибелі десятків цивільних осіб, але й спричинив невиправні екологічні руйнування та гуманітарну кризу в регіоні.

Перші кроки правосуддя вже взялися, коли прокурори Офісу Генерального прокурора та слідчі Служби безпеки України оголосили про підозру генерал-полковнику збройних сил РФ, колишньому командувачу угруповання "Днєпр", у причетності до цього жахливого акту. Відповідальність цього військового керівника за координацію підрозділів, які підготували та здійснили атаку на греблю, має бути об'єктом найсуворіших судових переслідувань.

Загибель та зникнення безвісти десятків мирних мешканців є тільки вершиною айсберга в цій трагедії. Широкомасштабне затоплення 66 населених пунктів Херсонської та Миколаївської областей призвело до вимушеного виселення тисяч людей, позбавлення їх будинків, майна та засобів існування. Масштаби екологічної трагедії стають ще більш явними, проводяться експертизи для встановлення наслідків забруднення навколишнього середовища, які визначать майбутні кримінальні переслідування за злочин екоциду.

Важливо зазначити, що ці злочини не є самостійними. Подальше розслідування спрямоване на виявлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, які брали участь у плануванні та виконанні цього злочину, незалежно від їхнього статусу чи посади. Це включає представників політичного та військового командування РФ, які мали відношення до цих подій.

У світлі цих подій важливо пам'ятати, що жодна країна не може уникнути відповідальності за воєнні злочини та екологічні катастрофи. Потрібно забезпечити, щоб винні були притягнуті до суду і понесли відповідні наслідки. Це не лише питання правосуддя, але і справедливості перед тими, хто став жертвами цих жахливих подій.

Оригінал статті:

Рік тому, 6 червня 2023 року, рф вчинила один з наймасштабніших воєнних злочинів з часів Другої світової війни, який спричинив катастрофічні наслідки. Руйнування греблі Каховської ГЕС — за цим фактом було розпочато кримінальне провадження як щодо воєнного злочину, так і щодо злочину екоциду.

Вже маємо перші результати розслідування, які вказують на те, що станція була замінована саме російськими окупаційними військами та зруйнована внаслідок їхніх дій.

Сьогодні прокурори Офісу Генерального прокурора та слідчі СБУ повідомили про підозру співучаснику руйнування греблі Каховської ГЕС — генерал-полковнику збройних сил російської федерації, колишньому командувачу російським угрупованням «Днєпр».

Слідство встановило, що підозрюваний координував підпорядковані йому підрозділи, зокрема інженерно-саперну службу та 205-ту окрему мотострілецьку бригаду з метою підготовки до руйнування цього об’єкту.

Внаслідок вчинення цього злочину загинули щонайменше 35 цивільних осіб. 24 зникли безвісти. І ми не маємо точних даних щодо жертв і постраждалих на територіях, які все ще перебувають під ворожою окупацією. У зоні затоплення опинилися 66 населених пунктів Херсонської та Миколаївської областей, великі площі сільськогосподарських земель, природно-заповідного та лісового фонду.

Проводяться експертизи для встановлення екологічних наслідків. За їх результатами буде ухвалено рішення про подальше кримінальне переслідування і за злочин екоциду.

Триває щоденна робота зі встановлення інших причетних до цих злочинів, зокрема представників політичного та військового командування країни-агресора.

Злочини росії повинні бути покарані, так само як злочини нацистів. Кожен, хто вчиняє воєнний злочин, має знати — він не сховається від правосуддя.

https://www.facebook.com/yu.ovchynnykova
TOP

Криптомафия Match systems-Garantex под крылом российских спецслужб: деньги исчезают, а найти крайних невозможно

Компромат ру продолжает публиковать расследование о деятельности, созданной отставными сотрудниками ФСБ ...

  • 18.07.2024

Афера Match systems (они же Plain chain)

В данном материале Rucriminal.info раскроет, кто стоит за Match systems (они же ...

  • 18.07.2024

Криптобиржа Plain Chain стала рассадником мошенников: кто стоит за сомнительными схемами

Ситуация усугубляется тем, что подавляющее большинство правоохранителей, расследующие преступления в кри ...

  • 18.07.2024

Как орденоносец путина Шенцев и Владимир Носов отмывают деньги россиян и обманывают украинцев через криптобиржу WhiteBIT

Фамилия Шенцев уже давно стала синонимом рекета, воровства и обмана. Дмитрий Шенцев — скандальный депута ...

  • 18.07.2024

Дочери взяточника Злочевского приватизировали государственный НИИ по производству генераторов в Киеве

Основным видом деятельности предприятия является производство электродвигателей, генераторов и трансформ ...

  • 18.07.2024