WSJ: Війна проти України коштує Росії 300 мільйонів доларів на день

Читать на русском

WSJ: Війна проти України коштує Росії 300 мільйонів доларів на день

WSJ: Війна проти України коштує Росії 300 мільйонів доларів на день

Щодня на війну проти України країна-агресор Росія витрачає близько $300 мільйонів. До того ж це сума без урахування масштабного переозброєння РФ та санкцій із боку Заходу.

Про це йдеться у статті The Wall Street Journal за 27 березня. Експерти вважають, що на цьому тлі кремлівський диктатор готовий підняти податки для росіян.

"Це непопулярне рішення Пунін буде змушений ухвалити через те фінансове становище, в якому опинилася РФ на тлі війни проти України", – пишуть аналітики.

Зазначається, що з продовженням війни бюджет РФ поступово виснажується. За підрахунками експертів, один її день коштує ворогу $300 млн.

За підсумками 2023 року Путін заявив росіянам про економічне зростання на 3,6%. Однак воно пов’язане з тим, що трильйони рублів були вкладені Кремлем у військово-промисловий комплекс.

"Такі показники насправді приховали "бум" у громадянській економіці, 16% ставки від Центробанку РФ і відтік молодої робочої сили. У Фонді національного добробуту РФ перебуває $135 млрд, проте Кремль має доступ лише до $58 млрд. Водночас ще у 2023 році Путін взяв із фонду $38 млрд", – йдеться у публікації WSJ.

На думку аналітиків, якщо цього року російський диктатор знову наважиться звернутися до Фонду, то грошей у ньому не залишиться, саме тому він готовий підняти податки для росіян.

"Раніше цього місяця він порушив ідею "прогресивного податку". Ця ідея, яка, безсумнівно, викличе широке обурення росіян, є однією із найяскравіших ознак загострення фінансової скрути, до якої штовхає Москву війна проти України", – підкреслили журналісти.

Йдеться про підвищення ставки податку на прибуток в 15% і 20%, які зачеплять близько 20 мільйонів жителів РФ з річним доходом трохи вищим за середньорічний по країні – 860 000 рублів ($9500). Найбільші російські заробітчани зосереджені у великих містах, де, як правило, виникають політичні проблеми.

"Звідси нетипове м’яке перемішування Путіним, здавалося б, випадкового зауваження на вечірньому ток-шоу з найвищим рейтингом. Він готує громадськість до того, що російські експерти назвали "податковою мобілізацією". Тонка межа між збереженням соціального миру та оплатою війни, якою пан Путін проходить два роки, стала ще вужчою", – додали аналітики.

За їхніми словами, як тільки Путіна переобирають на новий термін, він одразу ж ухвалює непопулярні рішення. Минулого разу це було збільшення пенсійного віку в РФ.
TOP

Генерал Баргилевич просить кримінальної відповідальності для командира ВЧ за незаконні «відрядження» Шабуніна

В грудні 2023 року нинішній начальник Генштабу ЗСУ Анатолій Баргилевич, який тоді очолював Сили територі ...

  • 15.06.2024

Одеський суддя отримав від батька 1 млн гривень на купівлю квартири

Суддя Малиновського райсуду Одеси Дмитро Передерко, котрий був одним з трійці, що виправдала мера Геннад ...

  • 14.06.2024

Депутати Порошенка продовжують вести бізнес в росії після повномасштабного вторгнення

Депутата від Порошенка зловили на активній торгівлі з росією у війну Депутат Кременчуцької місько ...

  • 14.06.2024

Феодальная Украина – 2: как война изменила расклады в Днепропетровской области

Как война в Украине изменила группы влияния в Днепропетровской области. Кто подвинул с позиции лидера Иг ...

  • 14.06.2024

Посередники з китайськими трубами зривають програму видобутку газу УГВ - джерело

Найбільша видобувна компанія «Укргазвидобування» знаходиться за крок від зриву програми буріння свердлов ...

  • 14.06.2024

Теги